74 th Ewen McIlwraith FISTFULL OF DOLLAR 04:58:22 37
th Lindsay Sedgeworth PHOENIX 05:51:52
75 th Eddie Higgins LIVING HELL 05:00:00 38
th Evan Lumsden ALLOCATED TEAM 1 05:54:00
76 th Shamus Whyte THE TRYERS 05:00:55 39
th Keith Winter DUNDEE PLODDERS 06:01:23
77 th Gordon McKay THE TRYERS 05:00:55
Vintage
78 th Paul Boggan FALKIRK FLYERS 05:02:49 1
st Andrew Wright EAST FIFE TRI CLUB 'B' 04:49:17
79 th Ian Hill KIMHA 05:07:08 2
nd Eric Wrightson NEDS + 1 04:52:52
80 th Jonathan Guy FULLY COMMITTTED 05:09:52 3
rd Jim Urquhart JELLY LEGS 05:19:20
81 st Gary Robertson FINTRY'S FINEST 05:10:57 4
th Edward Elworthy STRATHEARN STROLLERS 05:25:30
82 nd Raymond Irving FINTRY'S FINEST 05:10:58
Walk/Cycle
83 rd Roddy McLeod LUHANAMO 05:16:16
Female
84 th Torquil MacLeod RONA'S RACERS 05:16:35
Senior
85 th Kevin Fyfe TILLICOULTRY TROGLODYTES 05:20:45
st
86 th Andrew Eadie THE RABBLE 05:25:13 1
st Elizabeth Elworthy STRATHEARN STROLLERS 06:26:42
87 th Ian Cameron SNAILS PACE 05:26:44 2
nd Alice Bailey ALLOCATED TEAM 2 07:01:57
88 th Richard Garden YOI 05:33:12 3
rd Aileen Dimmer CALLANDER GIRLS 08:03:32
89 th Jason Clarke THE OVER THE HILL GANG 05:34:53 4
th Hannah Hopper CALLANDER GIRLS 08:04:28
90 th Gavin Willins THE OVER THE HILL GANG 05:34:58 5
th Sheona Mathewson CALLANDER GIRLS 08:04:30
91 st Colin Finlayson THE OVER THE HILL GANG 05:35:02 6
th Alison Wortley ALISON & MERLIN 08:18:34
92 nd Mark McKay THE DRY FITS 05:38:17 7
th Emma Cochrane IF… 08:23:30
93 rd Nick East TEAM RHINO 05:42:06 8
th Hebe Carus IF… 08:23:32
94 th Alastair Smyth AKA-27 05:43:35 9
th Alison Vass BARF 08:24:01
95 th Neill Jeffrey THE THREE BELEEZE 05:43:54 10
th Brenda Ritchie BARF 08:26:36
96 th James King LIVING HELL 05:51:48
Super Vet

Super Vet 1 st Susie Dinan ARCHIE YOUNG TEAM 08:02:57
1 st Robert Wilson GREENOCK GLENPARK 04:03:04 2
nd Dorothy Carse THE CLICKETY CLICKS 08:23:42
2 nd Brain Carr H.E.L.P. 04:15:48
Vintage
3 rd John Donoghue TOM BOY'S 04:29:15 1
st Penny Weir THE CLICKETY CLICKS 08:13:15
4 th Paddy McDonald H.E.L.P. 04:31:09 2
nd Anne Leggett THE CLICKETY CLICKS 08:21:25
5 th Archie Young ARCHIE YOUNG TEAM 04:49:48
Male
6 th Adrian Ward SNAILS PACE 04:54:56
Senior
7 th Blair McKay THE TRYERS 05:00:55 1
st Micky Street TORNADO TEAM 3 05:46:25
8 th Sam Nelson KUFO 05:06:33 2
nd Grigor Mitchell DEEP WATER MAFIA 06:36:29
9 th Graham Muirhead POINTERS ANONYMOUS 05:23:53 3
rd Philip MacDonald THE THREE BELEEZE 06:36:46
10 th John Dickson THE SNEDDEN-CAMPBELL 06:40:37 4
th Keith Bell MARINE POWER 06:42:42

Vet 5 th Iain Kinnell TEAM BEE 07:05:41
1 st George Mitchell GREENOCK GLENPARK 03:44:05 6
th Jelle Muylle TEAM BEE 07:06:25
2 nd Alex Hay LANARK LADY BOYS 03:54:32 7
th Erica Alexander FIRST TIMERS 07:09:17
3 rd Paul Hill LANARK LADY BOYS 04:09:32 8
th Alasdair Closier TEAM BEE 07:35:52
4 th Eeyin Rankin DEEP WATER MAFIA 04:09:53 9
th Robert Brown PHOTONIC CHIPBOARD 07:46:00
5 th Alistair Angus THE FORCAN RIDGE RUNNERS 04:13:01 10
th Jon Harrison PHOTONIC CHIPBOARD 07:46:15
6 th Daniel McLaughlin GREENOCK GLENPARK 04:23:11 11
th William MacPherson PHOTONIC CHIPBOARD 07:46:59
7 th Carl Morris THE FORCAN RIDGE RUNNERS 04:23:13 12
th Graeme Pugh TORNADO TEAM 3 07:51:16
8 th Bob Allison KUFO 04:25:08 13
th Andrew Lowe TORNADO TEAM 3 08:14:08
9 th William Harrod DESTINATION NORWAY 04:26:31 14
th Kevin O'Donnell ROYAL UNIHOCK SOCIETY 08:22:53
10 th Alan Knott SOCIAL CLIMBERS 04:26:33 15
th Al McKinnon IF… 08:23:31
11 th Angus Bowman KIMHA 04:29:29 16
th Nick Goldfinch ROYAL UNIHOCK SOCIETY 08:30:49
12 th Douglas Brown CRAMPS OUR STYLE 04:29:36 17
th Stuart Wallace ROYAL UNIHOCK SOCIETY 08:30:49
13 th Sandy Christie THE LONG AND THE SHORT 04:30:13 18
th Gavin Mochrie ROYAL UNIHOCK SOCIETY 08:30:52
14 th Alan Shilland CRAMPS OUR STYLE 04:30:43
Super Vet
15 th Eric Richards PILGRIM 04:35:28 1
st Michael Rostant MARINE POWER 06:42:42
16 th Keith Harper HAIRY MARYS 04:38:52 2
nd Robert Smith HELENSBURGH HEARTHROBS 07:50:28
17 th Alan Hughes CAITHNESS COMEDIANS 04:40:00
Vet
18 th James Hamilton JIM HAMILTON TEAM 04:45:22 1
st Kenny Campbell TORNADO TEAM 4 06:28:27
19 th John Gardner TEAM EVENTFUL 04:48:13 2
nd Alex Reilly ROLLS ROYCE VETERANS 06:38:26
20 th Derrick Thomson HOST 1 04:53:08 3
rd David Brookes HAIRY MARYS 07:12:19
21 st Alan Manson TILLICOULTRY TROGLODYTES 04:53:36 4
th Jim Martin THE RHUM BUNCH 07:12:34
22 nd Gordon Anderson COGAN'S SLAPPERS 04:54:19 5
th Jonathan Harker THE RHUM BUNCH 07:12:34
23 rd Andrew Falconer THE MIXED UP CREW 04:55:06 6
th Chris Nixon THE TREE FELLERS 07:12:47
24 th John Dunn FULLY COMMITTTED 04:56:44 7
th Peter Cranston THE RHUM BUNCH 07:23:38
25 th Brian Drew THE DRY FITS 04:57:48 8
th Jim Cowan ROLLS ROYCE VETERANS 07:25:42
26 th Lawrence Howell FALKIRK FLYERS 05:02:48 9
th Jim Grace ROLLS ROYCE VETERANS 07:25:44
27 th Dave Arnold MARINE POWER 05:10:10 10
th Gordon Harper HAIRY MARYS 07:31:51
28 th George Ewen FINTRY'S FINEST 05:10:56 11
th Colin Barr BARRS IRON CREW 07:40:11
29 th Matthew Kennedy LUHANAMO 05:16:56 12
th Norrie McFarlane HELENSBURGH HEARTHROBS 07:50:27
30 th Malcolm MacFie KIMHA 05:20:40 13
th Kevin Jones HILL? - WHAT HILL? 08:06:46
31 st Ross Binnie TILLICOULTRY TROGLODYTES 05:20:45 14
th Rod Thomas BARF 08:26:39
32 nd Phil Cartwright THE LONG AND THE SHORT 05:22:05
Vintage
33 rd William Tallan PURPLE HAZE 05:34:38 1
st Alick Nicholson TORNADO TEAM 4 06:16:58
34 th Colin Aitken BASE CAMP 05:36:53 2
nd George Barr BARRS IRON CREW 07:40:13
35 th Richard Cleary SUZY'S SUPERSTARS 05:42:48
36 th Colin Kenny PHOENIX 05:51:48

06 July 2004 Page 3 of 3
First Previous Next Last